معرفی “ورزش برای افراد دارای معلولیت”؛ نخستین اپلیکیشن جامع ورزش معلولان مبتنی بر موتور پازلی

"معلولیت، محدودیت نیس". شاید در نظر اول شعاری و بزرگ نمایی آمیز به نظر برسه، اما وقتی افتخارآفرینیای ورزشکاران معلول و جانباز کشورمون در رقابتایی چون پارالمپیک رو تقدیم حضوتون می کنیم، به درستی این جمله ایمان میاریم.

ورزش همیشه زمینه ای بوده که معلولان و جانبازان کشورمون در اون خوش درخشیده ان. با افتخارآفرینی و مدال بیاری در رشته های جور واجور ورزشی، معلولان ورزشکار ثابت کردن که از انگیزه و تواناییای عجیب ای بهره مند هستن و همیشه تشویق کننده بزرگی واسه افراد دارای شرایط جسمی مشابه خود بودن.

به خاطر اهمیت بسیار بالای ورزش در روحیه و زندگی افراد معلول، ضروریست که نهادهای حمایتی و رسیدگی به امور این قشر خاص توجه خاصی به گسترش و جفت و جور کردن امکانات لازم واسه ورزش این افراد داشته باشن. بخاطر این "پایگاه اطلاع رسانی معلولان ایران" تازگیا و در آستانه مسابقات المپیک و پارالمپیک، از اولین اپلیکیشن خود در بخش ورزش معلولان رونمایی کرده.

اپ "ورزش واسه افراد دارای معلولیت" بر مبنای موتور پازلی طراحی شده؛ سرویس اپلیکیشن ساز آنلاین که قبلا در سایت ما اونو به شما معرفی کرده بودیم. با پازلی هرکی بدون علم برنامه نویسی هم می تونه یه اپلیکیشن موبایل با قابلیتای جور واجور بسازه. پایگاه اطلاع رسانی معلولان ایران هم یکی از نهادهاییه که تصمیم گرفته تا اپلیکیشن موبایل خود رو در بستر امکانات پازلی پیشرفت دهد.

این اپلیکیشن تازگیا واسه موبایل و تبلتای اندرویدی در کافه بازار منتشر شده. بخاطر این و صد البته به دلیل اهمیت بحث ورزش معلولین، بر اون شدیم تا معرفی کوتاهی داشته باشیم از امکاناتی که واسه افراد دارای معلولیت در این اپلیکیشن آماده شده.

ورزش واسه افراد دارای معلولیت (که به درستی می تونست عنوان بهتری داشته باشه!) به سه سوال اساسی معلولان و جانبازان علاقه مند به ورزش جواب میده: این که کجا ورزش کنن؟ چه ورزشی کرده و اونو چیجوری بکنن؟

این اپلیکیشن در اصل یه بانک اطلاعاتیه تا افراد معلول و جانباز در سراسر ایران بتونن با مراجعه به اون، از امکانات ورزشی و رشته های موجود واسه آموزش در شهر محل زندگی خود باخبر شن، به شماره تلفن و نشانی مراکز ورزشی دسترسی داشته و در مورد هر رشته اطلاعات به دست بیارن.

مثلا "بوچیا" یه رشته ورزشی مختص معلولان فلج مغزیست که توانایی شرکت در رشته های ورزشی دیگه رو ندارن. با مراجعه به صفحه این رشته در اپلیکیشن، نه فقط می تونین با چگونگی انجام اون و سایت رسمی اش آشنا شید، بلکه در کمال تعجب ببینین که ورزشکاران معلول کشورمون در این رشته حتی موفق به کسب مقام قهرمانی هم شدن.

بخش "چجوری ورزش کنم؟" هم از مفیدترین قسمتای اپ واسه افراد معلول هستش. در این بخش تمرینات ورزشی خاصی رو می بینین که به وسیله متخصصین خبره واسه معلولان و جانبازان با شرایط جسمی جور واجور پیشنهاد شدن. دسترسی به این اطلاعات از اینترنت کار ساده ای نیس، اما پیشرفت دهندگان اپلیکیشن با جمع آوری اونا تو یه محل کار جستجوگران این اطلاعات رو شدیدا ساده کردن.

اما امکانات اپ به مواردی که گفتیم ختم نمی شن. پوشش اخبار ورزش معلولین، ارائه مقالات ورزشی و دسترسی به اطلاعات تماس با فدراسیونا و سازمانای مربوط به ورزش معلولین (همراه با نمایش مکان اونا در گوگل مپس) قابلیتای دیگری هستن که از اپلیکیشن یه بانک اطلاعاتی کامل واسه معلولان ورزشکار ایرونی ساخته ان.

هم اینکه مدیر پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی) با ذکر این نکته که ایران جزو معدود کشورهاییه که واسه ورزش افراد معلول خود اپلیکیشن اختصاصی داره، اعلام کرده که نهاد تحت ریاست ایشون به زودی اپلیکیشن مسابقات پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل به زبون فارسی رو واسه اطلاع رسانی از رویدادهای این مسابقات  با کمک پازلی منتشر می کنه.

اگه خودتون معلولیتی داشته و به ورزش علاقه دارین، یا کسی رو با اینجور شرایطی در دور و دور و بر تون می شناسین، حتما این اپلیکیشن رایگان رو دانلود و اونو به بقیه پیشنهاد کنین تا شمام در گسترش فرهنگ مثبت ورزش و ورزش دوستی در میان جامعه معلولان کشورمون سهیم باشین.

ورزش افراد دارای معلولیت

  • ورزش افراد دارای معلولیت
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: پایگاه اینترنتی معلولان شمعدانی
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۶٫۶ مگابایت

دانلود