معرفی اپ یادیز؛ مطالب درسی و غیر درسی را هوشمندانه یاد بگیرید

در دنیایی هستیم که در اون روزانه در حال یاد گرفتن مطالب مختلفی از محیط دور و بر خود هستیم. در همین رابطه قدرت یادگیری سریع و نگهداشتن مطالب از جمله استعدادهایی هستش که هر کسی از اون بهره مند نیس.

به خاطر همین می خوایم ابزاری رو واسه یادگیری هوشمندانه و نگهداشتن مطالب به شما معرفی کنیم. یادیز یه سیستم هوشمند جهت برنامه ریزی و ارائه محتوای آموزشیه. این وسیله با بهره مندی از الگوریتمای نوین نگهداشتن مطالب در حافظه، کمک زیادی به بهتر شدن روند یادگیری می کنه. اما چیجوری؟ در ادامه توضیح میدیم.

پس از نصب و ورود به اپلیکیشن یادیز لازمه که در اون ثبت نام کنین. اون وقت می تونین به امکانات گوناگونش دسترسی داشته باشین. در صفحه اصلی یادیز سه بخش رو مشاهده می کنین: کتابخونه، میز مطالعه و فروشگاه. فروشگاه جاییه که محتوای مد نظرتون رو خریداری می کنین، که می تونن مطالب درسی یا غیر درسی (به اونا یادپک می گن) باشن.

اگه به دنبال کتاب خاصی هستین دسته بندی و یا موتور جستجوی یادیز می تونه در پیدا کردن آسون مطالب به شما کمک کنه.

در تب کتابخونه فهرست یادپکای دانلود شده نشون داده می شه و با کلیک روی هر کدوم از اونا مشخصاتی مثل نام، تعداد کارتا و تعداد دفعاتی که مطالعه انجام شده دسترسی براتون به نمایش در میاد.

مهم ترین عامل فراموشی مطالب حفظی، اشتباه در روش به یاد سپردن اوناس.

اما مطمئناً از خود می پرسین که کارتا چه کاربردی دارن؟ کارتا دقیقاً مثل فلش کارتای فیزیکی شامل اطلاعاتی درباره یه موضوع خاص هستن که با هدف یادگیری جفت و جور و در هر یادپک قرار داده شدن. در همین رابطه در هر کارت اول سؤال به نمایش در میاد و پس از اونم می تونین با ضربه زدن روی گزینه «جواب» در پایین صفحه جواب اونو ببینین.

یادیز این امکان رو در اختیار شما قرار داده تا کارتای مهم رو هم از راه کتابخونه و هم هنگام مطالعه با زدن روی علامت ستاره در گوشه چپ هر کارت مشخص کنین؛ پس از اون میتونین یه مطالعه رو فقط براساس این کارتای علامت گذاری شده بسازین.

توانایی به کار گیری برچسبا امکان فیلتر کردن کارتا رو براتون محیا کرده.

روش کار با این اپلیکیشن هم بسیار ساده س!؛ قادر هستین از فروشگاه یادپک مورد نظرتون رو پیدا کرده و بعد از دانلود به فهرست یادپک هاتون بفرستید. واسه پیدا کردن بهترین مطالب ممکن هم نظرات کاربران یادیز می تونن راهنمای خوبی واسه شما باشن.

الگوریتم پیشرفته یادیز به شما کمک می کنه با مرور مطالب در روزای متوالی، اونا رو راحت تر یادتون باشه.

کاربران واسه مطالعه یادپکای خود مجبور هستن در تب کتابخونه روی یادپک منتخب کلیک کرده و بعد از دکمه ساخت مطالعه که پیش روی اونا قرار داره، استفاده کنن و بعد به کمک الگوریتمایی که اپلیکیشن براشون در نظر گرفته به یادگیری کارتا بپردازند.

پس باید از بین دو گزینه الگوریتم پیشرفته یادیز که به شما کمک می کنه با مرور مطالب در روزای متوالی، اونا رو راحت تر یادتون باشه و یا مرور نکات که فقطً واسه مرور نکات و خوندن مطالبی با جنبه حفظی کمتر مناسبه، یکی رو به دلخواه انتخاب کنین.

کارکرد الگوریتم مرور نکات مشخصه و با دو گزینه «بلدم» و «بلد نیستم» می تونین به کارتا جواب بدین. در صورت به کار گیری گزینه «بلد نیستم» کارت مورد نظر از یادپک حذف نشده و بعدا دوبارهً واسه شما به نمایش در میاد. اما با انتخاب الگوریتم پیشرفته یادیز ۳ گزینه متفاوت واسه جواب تحت عناوین آسون (۲ روز)، متوسط (۱ روز) و دوباره (۱ دقیقه) مقابل تون قرار میگیره.

بعضی مطالب به طور رایگان و یه سریای دیگه به صورت غیر رایگان عرضه شدن که باید اونا رو از راه درگاهای پردخات آنلاین خریدای کنین.

در همین خصوص کاربران با انتخاب هر کدوم از این گزینه ها در واقع دوره مرور خود رو انتخاب می کنن. مثلا فرض کنین یادپکی واسه یادگیری لغات انگلیسی انتخاب کردین و واسه جواب دادن به یکی از کارتا از گزینه آسون (۲ روز) استفاده می کنین. با انجام این کار ۲ روز بعد اگه به اون مطالعه سر بزنین، دوبارهً اون کارت به خاطر مرور دوباره به شما نشون داده می شه.

با مراجعه به تب میز مطالعه هم با یه سری اعداد جلوی هر مطالعه مواجه میشین. سطر اول کلیه کارتای انتخابی واسه یادگیری و سطر دوم تعداد کارتای جدیدی که باید تو یه روز یاد بگیرین رو به شما نشون میده. سطر سوم هم تعداد کارت  هایی رو به نمایش در می آورد که در روزای قبلی یاد گرفتین و حالا طبق پاسخایی که دادین، زمان دوره اونا شده.

یادیز به کاربران این اجازه رو میده که جزوه ها و کتاب هاشون رو به صورت یادپک در بیارن و در فروشگاه به نام خود به فروش برسانند. کافیه پس از مطالعه راهنما واسه تکمیل عضویت خود به این لینک مراجعه کنین. این اپلیکیشن الان واسه پلتفرم اندروید در دسترسه و نسخه iOS اونم به زودی در دسترس کاربران این پلتفرم قرار میگیره.

در بخش اپلیکیشن سایت ما بخونین:

معرفی متن یار؛ رباتی واسه تبدیل تصاویر به نوشته های تایپی [بروزرسانی شد]

۸ ویژگی باحال استوریای اینستاگرام که شاید از اونا خبر نداشته باشین