S Health ابزاری برای کاهش وزن؛ مروری بر قابلیت های اپلیکیشن سلامتی سامسونگ

ورزش کردن و حفظ تناسب اندام یکی از رقابت هاییه که آدم مدرن امروزی با اون روبرو شدن. خیلی از ما شغلایی یکنواخت رو داریم که دلیل می شن ساعتای طولانی از روز رو پشت میز خود بگذرانیم.

با اینکه تکنولوژی زندگی امروزی ما رو کم جنب و جوش کرده، ولی از طرف دیگه تلاشایی هم صورت داده تا مشکلی که بوجود آورده رو حل و فصل کنه. امروزه گجتای جور واجور و متنوعی هم جهت با سلامتی و ورزش منتشر شدن تا به عموم افراد در این مورد کمک برسانند.

سامسونگ در طول چند ماه گذشته تلاش بسیاری صورت داده تا خدمات خود رو در بخش سلامت عرضه کنه. به کار گیری سنسورای جور واجور در تلفنای هوشمند و معرفی وسایل پوشیدنی متفاوت از جمله مواردی هستن که علاقه سامسونگ به این بخش رو خوب به نمایش می ذارن.

همونطور که در بررسی گلکسی اس ۵ هم عنوان کردیم، سامسونگ واسه مدیریت فعالیتای ورزشی از برنامه ای به نام S Health کمک گرفته. در اون مطلب روی قابلیتای S Health مروری خلاصه داشتیم، اما حالا دفتر روابط عمومی سامسونگ در ایران، مقاله ای رو در اختیار سایت ما قرار داده که با مطالعه اون علاقه مندان می تونن بیشتر با امکانات این برنامه آشنا شن. در ادامه با ما همراه باشین.

سامسونگ با طراحی و نصب اپلیکیشن S Health روی جدیدترین اجناس خود از جمله تلفن هوشمند گلکسی اس ۵ ، امکان کنترل اندازه ضربان قلب در بین تمرینات ورزشی رو به عنوان مهم ترین روش واسه کاهش وزن و چربی سوزی قرار داده. این برنامه امکان کنترل اندازه ضربان قلب رو به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده در اندازه سلامت قلب و معیاری واسه امتحان آمادگی جسمی روی یه سری از اجناس سامسونگ جفت و جور کرده.

S Health با یه سری از اجناس سامسونگ از جمله مجموعه گیرها (Gears) و تبلت گلکسی تب اس (Galaxy Tab S) سازگاراست و با هدف تقویت فرهنگ توجه به سلامت و تناسب اندام واسه ورزشکاران و کسائی که مایل هستن وزن کم کنن،طراحی شده.

یکی ازکاربردهای نرم افزار S Health، شمارش ضربان قلبه که با نگه داشتن انگشت سبابه دست روی حسگر تلفن، محاسبه می شه. ضربان تعداد این نرم افزار با تکنولوژی پیشرفته گلکسی اس۵ درصد خطای بسیار کمی داره؛ کافیه کاربر انگشت خود رو واسه چند ثانیه روی حسگر بذاره و تکون نخورد، این برنامه اندازه ضربان قلب در دقیقه رو محاسبه می کنه. کاربران می تونن با کم کردن سن خود از دو عدد (۲۲۰ واسه مردان) و (۲۲۶ واسه زنان) از بیشترین حد ضربان قلب خود خبردار شن.

کارشناسان تربیت بدنی فکر می کنن کسائی که تمایل دارن وزن خود رو کم کنن، باید تمرینات ورزشی خود رو به شکلی بکنن تا ضربان قلب شون به ۶۰ تا ۷۵ درصد از بیشترین حد ضربان قلب برسه. دراصل چربی سوزی در اینجور شرایطی اتفاق می افته و رصد کردن اندازه ضربان قلب بین تمرین به ورزشکاران کمک می کنه تا فهمیده باشن تا چه حدی می تونن تمرینات خود رو شدت ببخشند.

این اپلیکیشن در تلفنای همراه قبلی سامسونگ گلکسی اس ۴و گلکسی اس۳ نیزوجود داشت اما در نسخه جدید که روی گلکسی اس ۵ به روز شده، تواناییای بیشتری به کاربران ارائه می کنه.

استفاده آسون از این نرم افزار، به ورزشکاران حرفه ای و همه کاربران علاقمند به سلامتی و تناسب اندام اجازه میده اندازه فعالیت بدنی خود رو زیر نظر بگیرن و با روش هایی اصولی، تمرینات ورزشی رو با در نظر گرفتن اندازه ضربان قلب بکنن. انجام تمرینات استقامتی، بی هوازی و سلامت قلب با به کار گیری این نرم افزار که دقت بالایی هم داره، اصولی تر صورت میگیره و ورزشکاران رو ازمیزان آمادگی جسمی شون باخبر می کنه.

این اپلیکیشن به ورزشکاران کمک می کنه از اندازه مصرف کالری و فعالیت بدنی شون طی زندگی روزمره هم خبردار شن. تعداد قدمایی که واسه بالا و پایین رفتن از پله ها یا عبور از خیابون و خرید کردن برمی دارن، و اندازه کالری که در روز مصرف می کنن به وسیله این نرم افزار ثبت و بررسی می شه. به کار گیری این برنامه به اندازه GPSباتری مصرف نمی کنه و واسه استفاده روزانه مناسبه. البته نگفته نمونه که تعیین فاصله هنگام پیاده روی با کمک سیستم GPS انجام می شه تا داده های دقیق تری درباره فاصله، مدت زمان و بیشترین حد یا میانگین سرعت و در نتیجه کالری مصرف شده محاسبه شه.

یکی دیگه از ویژگیای این اپلیکیشن،سازگاری با دستبند گیرفیت (Gear Fit) است. گیرفیت یه دستبند محدب زیباست که پشت نمایشگرآن یه سنسورتشخیص ضربان قلب تعبیه شده، تا بتونه تعداد ضربان قلب رو سبک سنگین کنه.

این دست بند مثل یه کمک مربی حرفه ایه و به کاربران کمک می کنه در بین راه رفتن،دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی از اندازه تمرینات خود باخبر شن. جالبه بدونین کاربر در بین تمرین و دویدن از راه لرزش از اندازه ضربان قلب و کارکرد بدن خود باخبر می شه. یکی دیگه از تواناییای دیگه گیر فیت قدرت برابری با اپلیکیشن S Health در تلفن گلکسی اس ۵ه. ورزشکار خیلی راحت رکورد خود بعد از تمرینات رو در این نرم افزار ثبت می کنه. درضمن میشه بند این دستبند رو با نوع و سبک لباس عوض کرد.

یکی دیگه از تواناییای باحال S Health واسه کسائی که میخوان وزن کم کنن، سیستم ردیاب مواد غذایی (FoodTracker)است. کاربران این اپلیکیشن با درج شکلای جور واجور غذاهایی که طی روز مصرف می کنن از اندازه کالری دریافتی و مقدار کالری که طی روز مصرف کردن باخبر می شن. این توانایی مناسب کسانیه که از اضافه وزن شکایت می کنن و هیچ وقت به خاطر نمی بیارن خوردن چه غذاهایی باعث چاقی اونا شده.

در سالای گذشته نقش تکنولوژی در زندگی مردم پررنگ تر شده. امروزه شکلای جور واجور اپلیکیشنا با هدف تسریع فعالیتای روزمره به دستگاه های گوشی موبایل راه یافته ان و حالاهمراه شدن تکنولوژی با نیازای بهداشتی و ورزشی کاربران فرصتی مناسب واسه افرادیه که از علم تمرین آگاهی زیادی ندارن و مایل هستن وزن کم کنن یا به تمرینات خود نظم و دقت بیشتری ببخشند. این اپلیکیشن به ورزشکاران کمک می کنه تا واسه خود در بازه های وقتی جور واجور هدف تعیین کنن و به محض رسیدن به هدف به وسیله نرم افزار باخبر شن.