چرا باید یادداشت برداشت و گلکسی نوت ۸ چه قابلیت هایی در این زمینه دارد

آخرین باری که چیزی رو با خودکار و کاغذ یادداشت کردین به خاطر دارین؟ شایدً در حال پر کردن یه فرم اداری یا قبض بانکی بودین. بیشتر ما در طول روز پای کامپیوتر و موبایل هستیم و اگه هم بخوایم چیزی رو یادداشت کنیم، این کار رو با همون کیبورد موبایل یا کامپیوتر انجام می دیم. هرچند همراه داشتن موبایل نیاز به کاغذ و خودکار رو تا حد زیادی مرتفع کرده، اما باید بدونین که یادداشت کردن با قلم مزیتایی داره و هیچوقت تایپ جای اونو نمی گیره. در این مطلب می خوایم نگاهی داشته باشیم به مزیتای یادداشت کردن با قلم و قابلیتای گلکسی نوت ۸ (بررسی سایت ما) در این مورد.

مایکل لبوف، نویسنده آمریکایی

وقتی موضوعی رو با قلم یادداشت می کنین، به شکل خودکار تموم توجه و حواس شما معطوف اون می شه. کمتر کسی می تونه هنگام یادداشت کردن به چیزی غیر از چیزی که می نویسه فکر کنه. بر همین پایه میشه کاغذ و قلم رو ابزاری عالی واسه تمرکز به حساب آورد.

نوشتن در خدمت حافظه

پس از یه مدت محل دکمه های صفحه کلید تو ذهن حک می شه و روند تایپ با حافظه عضلانی انجام می شه، واسه همینه که تایپ به مراتب سریع تر از نوشتن انجام می شه و ذهن رو هم کمتر درگیر می کنه. اما واسه نوشتن روی کاغذ باید به جزئی ترین حرکات قلم و دست خود به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. این موضوع تمرکز بیشتری روی چیزی که می نویسید بوجود میاره و تمرکز بالاتر هم یعنی نگهداشتن بیشتر.

خلاقیت بیشتر

نوشتن روی کاغذ با سرعت کمتری انجام می شه و این موضوع فرصت بیشتری واسه فکر کردن واسه مغز شما جفت و جور می آورد. وقتی فرصت بیشتری واسه فکر کردن در مورد چیزی که می نویسید داشته باشین، خلاقیت شمام بیشتر می شه و بدون دودلی نتیجه پایانی بهتر میشه. سوزان سانتاگ نویسنده آمریکایی در تایید این موضوع میگه نوشته های خود رو اول با قلم روی کاغذ می آورد و بعد اونا رو واسه ویرایش بیشتر تایپ می کنه، چون با این روش زمان بیشتری واسه نوشتن هر کلمه در اختیار داره.

تمرکز بالاتر

موبایل شما بیشتر از کاغذ و قلم در دسترسه و تایپ هم سریع تر از نوشتن انجام می شه، تردیدی در این مورد وجود نداره، اما در عین حال موبایل و کامپیوتر بهترین وسیله واسه حواس پرتی هستن. تصور کنین ایده جذابی واسه شغل خود پیدا کردین یا موضوعی به ذهن شما رسیده که می خواین فوراً یادداشت کنین؛ همین که موبایل یا لپ تاپ خود رو وردارین با چندین اخطار و پیام شخصی مواجه میشین که خیلی راحت می تونن شما رو از موضوعی که در فکر دارین دور کنن، اما نوشتن با قلم یعنی تمرکز بالاتر بدون هیچ گونه حواس پرتی.

تاثیر بیشتر

بیشتر نویسندگان بخش موفقیت، از آنتی رابینز و برایان تریسی گرفته تا بقیه باور دارن باید اهداف خود رو نوشته و اونا رو مقابل دید بذارین. با این روش اهداف همیشه پشت ذهن شما حاضر هستن و ناخودآگاه مغز روی اجرا اونا تمرکز می کنه، بر خلاف فایلی که در موبایل یا کامپیوتر شما ذخیره می شه و بسیاری مواقع به تاریخ می رسه.

نوشتن واسه کاهش استرس

بعضی از نوشتن به عنوان راه حلی درمانی استفاده می کنن. وقتی استرس دارین، ناراحت هستین یا حتی عصبانی، نوشتن رو امتحان کنین، بسیاری مواقع این کار در دور کردن حسای بد از شما به طور کاملً موثره. حتی بعضی وقتا حرفایی هست که نمی خواین یا نمی تونین اونا رو به زبون بیارین، در این شرایط نوشتن خوب می تونه سفره دل شما رو خالی کنه.

نه به پیر شدن مغز

جالبه بدونین که نوشتن یه جور نرمش حساب می شه، اونم نه واسه مچ دست، که واسه مغز. به گزارش نشریه وال استریت ژورنال عمل نوشتن بخشای خیلی از مغز رو درگیر می کنه و یه جور نرمش شناختی هستش. بر همین پایه اگه می خواین سرعت روند پیر شدن مغز رو کمتر کنین، بخشی از زمان خود رو در طول روز به نوشتن با قلم اختصاص بدین.

گلکسی نوت ۸، ابزاری با دقیق شدن و فوکوس کردن بر نوشتن

فبلت پرچمدار سامسونگ به S Pen مجهزه، بهترین قلم دنیای موبایل که این تلفن هوشمند رو از تموم رقبا جدا می کنه. گلکسی نوت ۸ (بررسی سایت ما) علاوه بر این به یه صفحه نمایش بزرگ ۶ اینچی از نوع OLED مجهزه که فضای زیادی واسه نوشتن بهتون میده و از نظر کیفیت یکی از بهترینای بازاره. در ادامه نگاهی داریم به قابلیتایی که وجود قلم اس پن در نوت ۸ واسه شما جفت و جور می کنن.

نوشتن روی نمایشگر خاموش

واسه به کار گیری قابلیتای قلم نوت ۸ حتی لازم نیس نمایشگر دستگاه رو روشن یا قفل رو باز کنین، قلم رو از جایگاه خود خارج کرده و روی صفحه نمایش خاموش شروع به نوشتن کنین. در این حالت می تونین تا ۱۰۰ صفحه به نوشتن ادامه بدین و دستگاه متن رو خیلی راحت واسه شما ذخیره می کنه. اگه متن مهمی دارین، می تونین اونو به Always on Display سنجاق کنین تا حتی در صورت خاموش بودن نمایشگر هم روی صفحه بمونه.

Google/Samsung Handwriting Input

هر دو کیبورد گوگل و سامسونگ از توانایی تشخیص و تبدیل دستنوشتهاتون بهره مند هستن. وقتی این توانایی رو فعال کنین، دکمه های کیبورد حذف شده و به جای اون یه سطح خالی واسه نوشتن ظاهر می شه. با داشتن قلم دقیق و خوش دست S Pen خیلی راحت می تونین روی نمایشگر بزرگ نوت ۸ شروع به نوشتن کنین و دستگاه به سرعت نوشته هاتون رو به متن تایپ شده تبدیل می کنه، چه در حال نوشتن به فارسی باشین و چه انگلیسی. واسه آشنایی بیشتر با این توانایی پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین ترفندهای گلکسی نوت ۸ رو بخونین.

اپلیکیشن Squid

اپلیکیشنای زیادی واسه نوت ورداری هست، اما بعضی از اونا قابلیتای خاصی دارن که از بقیه جدا می شن. مثلاً اسکویید یه کاغذ ناتموم بهتون میده که هرچه به نوشتن ادامه بدین تموم نمی شه، اما از اون باحال تر اینکه حتی پس از نوشتن می تونین متن رو انتخاب کنین و اندازه و نوع فونت رو تغییر بدین. در این نرم افزار می تونین متن یا نقاشی خود رو بین صفحات جور واجور کپی/پیست کنین، از نوشته ها خروجی PDF بگیرین یا حتی موقع ایجاد کنفرانس ویدویی اسکویید رو با به کار گیری Miracast یا Chromecast به تخته وایت بورد تبدیل کنین. واسه آشنایی با اسکویید و موارد بیشتر، مطلب بهترین اپلیکیشنای گلکسی نوت ۸ که باید پس از خرید نصب کنین رو، مطالعه فرمایید.

نوت نوشتن روی هرچیزی

وقتی نوت ۸ داشته باشین، واسه نوشتن به کاغذ و اپلیکیشنای نوت ورداری محدود نیستین و می تونین این کار رو روی هر چیزی انجام بدین. یه سایت اینترنتی رو باز کنین، یه فیلم روی صفحه نمایش بدین و هر اپلیکیشن یا بازی دیگری که تمایل دارین. بعد قلم رو از جایگاهش خارج کرده و از گوشه صفحه گزینه Screen write رو انتخاب کنین. در این حالت تصویری که روی نمایشگر می بینین به عنوان زمینه ای واسه نوشته هاتون عمل می کنه.

پیام زنده

گلکسی نوت ۸ نه فقط به شما امکان میده روی هر چیزی بنویسین، بلکه به توانایی «پیام زنده» مجهزه. به لطف این ویژگی می تونین متن مورد نظر خود رو نوشته یا بکشین و دستگاه اونو به همون شکل واسه مخاطب می فرسته . مطمئن باشین هم شما از نوشتن و ارسال اینجور پیامایی حال می کنین و هم شخصی که در طرف دیگه اونو دریافت می کنه.