وب سایت شخصی دکتر علی قربانی

دکتر علی قربانی با قریب 22 سال سابقه کاری مدیریت و اشتغال در رشته مهندسی عمران و مدیریت تا این تاریخ، با افتخار تخصص و تجارب بارز من در حوزه های مدیریت پروژه های عمرانی، ادعاهای قراردادی و دعاوی پیمان، هوش مصنوعی(شبکه های عصبی، منطق فازی، الگوریتم های فراابتکاری)، نویسندگی مدیریتی، تحلیلگری سیستماتیک، برنامه ریزی راهبردی،نظارت و اجرای پروژه های عمرانی و ساختمانی

فارغ التحصیل اولین دوره سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور
مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته مهندسی عمران گرایش مهندسی مدیریت ساخت در بهترین دانشگاه های دولتی کشور گذرانده
رتبه اول دکتری

دبیر شورای استادان و نخبگان دانشگاهی

فاصله بین مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری من با کار تخصصی در حوزه مهندسی اعم از نقشه کشی،طراحی ومحاسبات فنی،بازرسی سازه و نظارت بر اجرا و اجرای ابنیه با کاربری های محتلف ، و مدیریت پروژه های عمرانی اعم از بین الملی و داخلی و در مقوله های قراردادها، برنامه ریزی و کنترل پروژه و دفتر فنی و نیز فعالیت تجاری موازی در بازار تکمیل گردیده است و در این بین سعی شده است که امانتداری و اخلاق حرفه ای و کیفیت مداری در هر یک از دومیدان علم و عمل سرلوحه امور قرار گیرد. این امر برایم که همیشه دنبال علم کاربردی و ترکیب علم و عمل بوده ام بسیار خوشایند بوده است.

یادآوری خاطرات تحصیل در دانشگاه و حضور در کلاس و بلافاصله بعد از آن با لباس و کفش کار در کارگاه ها و اجرای کارهای یدی و بعد از آن عصرها در بازار تجارت، انرژیم را برای ادامه کار خوشایندتر و بیشتر می کند .

تاسیس رشته مهندسی مدیریت پروژه در کشور در مقطع کارشناسی که برای اولین بار صورت پذیرفته است در کنار کتب تالیفی خود(هفت جلد کتاب در حوزه ادعای پیمانکاران، اقتصاد مهندسی، قوانین، ایمنی، زبان تخصصی، مدیریت پروژه،آمار) را از افتخارات همیشگی خود در مسیر پیاده سازی علم کاربردی تلقی می کنم.

این سایت و سایر کانال های ارتباطی خود را در درجه اول وسیله ای برای انتقال آموزش و تجربه به مخاطبین بزرگوار خود قلمداد می کنم و در زمانه ای که بعضا علم و تجربه را به دیگران کمتر انتقال کامل می دهند، نشر آن را وظیفه خود می دانم.

در حال حاضر برنامه روزانه اینجانب تدریس حرفه ای وراهنمایی پایان نامه های دانشگاهی، مشاوره تخصصی مدیریتی،راهبردی، حقوی و عمرانی به مدیران ارشد سازمان های معتبر کشوری، نظارت بر پروژه های شخصی تحت اجرای خود،حضور در دفتر و محل کار جهت مشاوره تخصصی به افراد حقیقی و حقوقی، مطالعه ونگارش کتاب و از همه مهم تر، سپری نمودن اوقاتی با آرامش و انرژی به عنوان عامل تمام موفقیت هایم در کنار خانواده ام می گذرد.

حوزه فعالیت موسسه مدیریت پروژه دکتر علی قربانی ارایه کلیه خدمات در حوزه مهندسی و مدیریت ساخت اعم از برگزاری همایش ها، کارگاه ها، دوره های آموزشی، سمپوزیوم، تربیت تخصصی مدیران پروژه، بازآموزی اصول اجرایی و حرفه ای، مشاوره تخصصی در حوزه های فنی و قراردادی ومدیریتی و تولید کتب و محتواهای مرجع و آموزشی می باشد. راهبردهای موسسه دکتر علی قربانی چهارگانه بوده و اعم از” کیفیت، اخلاق،روزآمدی وسرآمدی در مدیریت پروژه” می باشد و در چشم انداز خود رسیدن به رتبه اول کیفیت در خاورمیانه را مد نظر دارد.

شرکت ساختمانی علی قربانی با تکیه بر مدیران و پرسنل متعهد،خلاق، امین و باهوش و مسلط به دانش اجرایی روز در حوزه اجرای پروژه های لوکس عمرانی، مقاوم سازی ابنیه و نیز تغییر دکوراسیون و بازسازی ابنیه و نمایندگی محصولات برند خارجی در حوزه ساخت مشغول به کار بوده و دارای سه استراتژی کلی می باشد:” دقت، صداقت،سرعت، کیفیت” می باشد و در چشم انداز خود تبدیل به برندی معتبر در صنعت ساخت را دنبال می کند.

مجله عمران و مدیریت پروژه نیز محلی برای ارسال و نشر مقالات تخصصی در حوزه های مهندسی عمران و پروژه های عمرانی و مدیریت علمی آنها می باشد. چشم انداز این مجله بر ” تبدیل به مجله برتر در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت ساخت کشور” است. استراتژی کلی این مجله علمی” اعتبار،چابکی،پاسخگویی” می باشد و محلی برای اندیشمندان علم مدیریت پروژه و مدیریت ساخت و تعامل ایشان با دست اندرکاران و مدیران حرفه ای این حوزه خواهد بود.

یک‌شنبه ۹۸/۳/۱۲، (اخبار رسمی): مدیریت پروژه کنترل محدودیت‌های هزینه‌ای، زمانی و کیفی در چرخه حیات پروژه است. اهمیت به کارگیری این دانش از سوی دکتر علی قربانی عضو هیات علمی دانشگاه و موسس رشته مهندسی مدیریت پروژه در کشور، تبیین می‌شود.

مدیریت پروژه و مفاهیم اصلی آن در گفتگو با موسس رشته مهندسی پروژه در کشور
دکتر علی قربانی موسس رشته مهندسی مدیریت پروژه در کشور
کنترل مثلث هزینه، زمان، کیفیت و اثرات این اضلاع بر یکدیگر، وظیفه اصلی مدیر پروژه جهت رسیدن به اهداف است

دکتر علی قربانی را به عنوان موسس رشته مهندسی مدیریت پروژه در کشور و مدون سرفصل آن برای اولین بار در کشور در مقطع کارشناسی می‌شناسند. وی پروژه را چنین معرفی می‌کند: «مجموعه‌ای از فعالیت‌های هدفمند مبتنی بر قیود زمانی، هزینه‌ای و کیفی.»

وی مدیریت پروژه‌ها را مغز متفکر پروژه‌ها جهت راهبری و تصمیم گیری معرفی می‌کند. عمده اشکالات پروژه‌های عمرانی که تا ۳۰ درصد بودجه عمرانی کشور را می‌بلعند، ناشی از عدم مدیریت آنهاست. بسیاری از پروژه‌ها دارای منابع مالی، انسانی و تجهیزاتی هستند اما ترکیب آنها در راستای اهداف پروژه‌ها، با فقدان مدیریت پروژه محکوم به شکست است.

از طرفی از آنجا که دریای آرام ناخدای قهرمان نمی‌خواهد، در پروژه‌هایی با محدودیت منابع وجود این مدیر جهت کشتیرانی پروژه این فقدان، تبعات مضاعفی ایجاد می‌کند.
خاصیت مدیریت پروژه محدود به پروژه‌های عمرانی نیست بلکه با الهام از استانداردهای مدیریت پروژه، هر فعالیت هدفمندی را در گستره زندگی می‌توان مدیریت کرد.
وی با تدوین و تالیف دروسی چون اصول تفکر استراتژیک، ارزش، مدیریت قراردادها، اصول و فنون نظارت بر اجرا، قوانین حاکم بر پروژه‌ها، مدیریت دعاوی، اصول زیست محیطی اجرا، مدیریت کارگاه، کنترل پروژه است.

وی هدف اصلی مدیریت پروژه را یکپارچه سازی، پایش پروژه، برنامه ریزی و مدیریت ریسک عنوان می‌کند و اعتقاد راسخ دارد که با توجه به نقش هرمی مدیریت در سازمان، فرآیندها، بهینه و به کام هدف‌های تدوین شده هر پروژه‌ای خواهد بود. مدیریت پروژه و تربیت مدیران اجرایی پروژه محور، اثرگذاریی کیمیاگونه در هر پروژه‌ای با هر کاربری و در هر حوزه‌ای خواهد داشت.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت علی قربانی به آدرس www.alighorbani.com مراجعه کنند.