واکنش سرمایه گذاران به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران – دانلود پایانامه کارشناسی ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   واکنش سرمایه گذاران به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

سرمایه گذار، سرمایه­گذاری بایستی به طور بالقوه  نرخ بازده مثبت داشته باشند.این امر باعث خواهد گردید که سرمایه­گذار در آینده،  ثروت بیشتری کسب کند و در نتیجه (در مقایسه با امکان یا فرصت مصرف کنونی) از امکانات و فرصت­های بیشتری بهره­مند گردد، از این رو انتظار کسب بازده موجب می­گردد که سرمایه­گذار مصرف خود را به تعویق اندازد. سود سهام تأثیر مثبت و منفی در رفتارسرمایه­گذاران در هنگام خرید و فروش سهم دارد و از این جهت به عنوان یک پارامتر اصلی مدنظر می باشد (صادق پور، 1384).

اطلاعات یک وسیله و ابزار راهبردی مهم در تصمیم­گیری محسوب می­گردد و  کیفیت تصمیمات نیز بستگی به صحت، دقت و به­هنگام بودن اطلاعاتی دارد که در زمان تصمیم­گیری در اختیار افراد قرار دارد. در بازارهای مالی، این اطلاعات می­تواند به صورت نشانه­ها، علائم، اخبار و پیش­بینی­های مختلف از داخل یا خارج شرکت انعکاس یابد و در دسترس قرار گیرد و باعث ایجاد واکنش­ها و در نتیجه تغییراتی در قیمت­های سهام می گردد (راعی و تلنگی،1383).

رفتار سرمایه­گذاران در بورس، نحوه تصمیم­گیری، تخصیص منابع پولی، قیمت گذاری وارزیابی، بازده شرکت­ها را تحت تأثیر  قرار می­دهد. شرایط مبهم و اشتباهاتی که  در روان­شناسی بشر ریشه دارد، باعث می­گردد سرمایه­گذاران اشتباهاتی در شکل­دهی انتظارات خود داشته باشند و در نتیجه رفتارهای خاصی در هنگام سرمایه­گذاری در بازا­رهای مالی از خود بروز دهند (سینایی، 1388).

1-3- اهمیت و  ضرورت پژوهش

مطمئنا با گسترش تجارت و صنعت و ایجاد فاصله بین مالکان و مدیران بنگاهها، وجود تضاد در منافع مدیران و مالکان بوضوح قابل درک می باشد و این تضاد ناشی از متفاوت بودن اهداف آنان می باشد. بطوریکه هر یک ازطرفین سعی دارند منافع خود را حداکثر نمایند (کاپوپولوس و لازارتو،[1] 2007).

ازآنجایی که سنجش میزان کارآیی و موفقیت واحدهای انتفاعی تا حد زیادی  بر مبنای رقم سود تعیین می گردد، لذا مدیران سعی می‌کنند رشد سود را حفظ کنند. خبر عدم موفقیت شرکتی در رسیدن به سود مورد انتظار به سرعت باعث کاهش قیمت سهام می گردد. شرکت هایی که به انتظارات سود خود دست می یابند از طرف سرمایه‌گذاران مورد استقبال قرار می‌گیرند. توجه بیش از حد به رقم سود خالص باعث شده بهره گیری کنندگان از این نکته غافل باشند که رقم نهایی سود، حاصل یک فرایند طولانی حسابداری می باشد که در هر مرحله از آن امکان اعمال نظر توسط مدیران هست. از طرف دیگر استانداردهای حسابداری نیز در برخی موارد راه گریزی را در زمان بندی و اندازه گیری درآمدها و هزینه ها

[1]– Kapopoulos, P. and S. Lazaretou

 واکنش سرمایه گذاران به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: واکنش سرمایه گذاران به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران