مرگ بالینی پادشاه عربستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «سما»، یه روزنامه نگار سعودی که در روزنامه «الشرق الاوسط» چاپ لندن کار می کنه، گفت: «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، دست کم دو روزه که دچار مرگ بالینی شده.

news

این خبر رو دیروز، خبرگزاریای جور واجور عربی منتشر کردن.

این روزنامه نگار سعودی به نقل از محافل پزشکی سعودی گفت که اعضای اصلی بدن پادشاه عربستان مخصوصا قلب، ریه ها و دو کلیه اون دیگه از کار وایس تاده ان و پزشکان ناچار شدن که بارها با به کار گیری دستگاه شوک الکتریکی، ضربان قلب اونو برگردونن و اون حالا به کمک دستگاه تنفس مصنوعی زنده س.

از طرف دیگه یه منبع آگاه گفت: :محمد نایف» وزیر کشورعربستان هم طی چند ساعت گذشته، دستور قرار گرفتن نیروهای امنیتی رو در اماکن حساس ریاض و بعضی شهرها از جمله «جده» رو صادر کرده. این اقدام واسه آمادگی به خاطر جلوگیری از درگیری میان شاهزادگان سعودی در صورت اعلام مرگ ملک عبدالله انجام شده.

ایشون اضافه کرد: درسته که می گن، نیروهای وزارت کشور عربستان چند ماهیه به خاطر مقابله با تظاهراتا و اعتراضای جور واجور مردمی در مناطق جور واجور این کشور گذاشته شدن اما تعداد نیروهای جدیدی که به دستور محمد بن نایف در مناطق جور واجور گذاشته شدن، بی سابقه س.

خبرگزاری عراقی «النخیل» هم از مرگ بالینی شاه سعودی خبر داد و نوشت که حالت فوق العاده در مناطق جور واجور عربستان اعلام شده و هیئت شرعی این کشور هم جلسه ای فوری برگزار کرده و نیروهای امنیتی هم در مرزها و مناطق حساس کشور به حالت آماده باش درآمده ان.

یه چند وقت پیش، ملک عبدالله واسه بار سوم از ناحیه کمر در بیمارستانی در ریاض مورد عمل جراحی قرار گرفت و این عمل ۱۱ ساعت زمان برد اما در آخر اعلام شد که عمل نامبرده به طور کامل موفقیت آمیز بوده.

شاه ۸۸ ساله عربستان، قبل از این عمل هم تقریبا قادر به راه رفتن نبود و حکام این کشور نگران بودن که وضعیت جسمی ملک عبدالله هنگام جراحی خیلی بد شه و کشور در گردابی از درگیریا میان شاهزاده ها واسه تصرف جایگاه اون گرفتار آید.