مردی که تبدیل به یک تکه یخ می شود + عکس

بیماریای نادر معمولا ریشه در ترکیبای داخلی بدن دارن طوری که هر کدوم از اونا به یه بخش خاص آسیب وارد می کنن و زندگی رو واسه فرد مریض خیلی سخت می کنن. این بیماریا معمولا درمان خاصی ندارن از این رو محققان به دنبال راهی واسه نابود کردن اونا هستن.

“میتک گوچ” یه استاد هنرهای رزمیه که بیشتر از ۱۰ سال می شه به یه مریضی خیلی سخت و نادر دچار شده. این مریضی باعث می شه بدن این فرد تو یه لحظه از حرکت وایس تاده و به طور کامل اون رو تبدیل به یه تیکه یخ می کنه.

مریضی”اندرسون توضیح” نوع دوم یکی از نادرترین مشکلاتیه که تا حالا در دنیا دیده شده چون در تموم دنیا تنها ۱۰۰ نفر به اون گرفتار هستن. این مریضی باعث می شه تا آهنگ ضربان قلب عوض شده و رگا از فرمون قلب خارج شن به خاطر همین بدن تو یه لحظه سرد شده و مریض به طور کامل خشک می شه.

این مرد واسه اولین بار در سال ۲۰۰۲ متوجه این مریضی شد و از اون زمان تا کنون بر اثر مریضی قدرت حرکتی، خوردن و … از دست داده و این روزا حتی قدرت صحبت هم واسه اون خیلی سخت شده. این مریضی هرساله بیشتر از ۱۰ بار سراغ اون میاد که هر کدوم عواقبی وحشتناک به همراه دارن.

محققان یکی از دلایل اصلی به وجود اومدن این حالت رو تغییر در اندازه پتاسیمای استخون بدن اون می دونن. سطح پتاسیم در بدن این مرد تعریف مشخصی نداره و وقتی تکانای شدید می خوره استخوانای بدن اون به طور کامل قفل می شن و تا زمان برگشت پتاسیم به حالت نرمال در همون حال باقی می مانند.

باشگاه خبرنگاران