مردان جذاب خودخواه‌ترند یا زنان جذاب؟!

مردان جذاب

تحقیق اجتماعیِ منتشر شده در دانشگاه برونل نشون میده که مردان جذاب تمایل کمتری به همسان کردن «نابرابری اجتماعی» دارن.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، مطالعه جدید ادعا می کنه که مردان جذاب و قشنگتر خودخواه ترن. محققان رشته روانشناسیِ دانشگاه برونل لندن روی ۱۲۵ شرکت کننده مرد و زن مطالعه کردن. این مطالعه واسه بررسی اندازه بهره بردن افراد جذاب از نابرابری اجتماعی و گسترش اون در جامعه انجام شد.

این مطالعه نشون داد که مردان جذاب تقریبا کمتر بخشنده ان. این در حالیه که زنان جذاب اینجور ویژگی رو از خود نشون نمی دن. دکتر مایکل پرایس، پژوهشگر ارشد مقاله میگه: «یافته های این مطالعه نشون میده که مردان جذاب شاید کمی خودخواهانه تر رفتار کرده و کمتر به تساوى گرایی توجه می کنن.»

فیزیک شرکت کنندگان مقاله با کمک یه اسکنر سه بعدی اندازه گیری و بعد براساس معیارهای سنتی جذابیت فیزیکی از راه دو گروه نمره دهی شدن.

گروه اول همه ۱۲۵ شرکت کننده رو از نظر جذابیت داوری و گروه دیگه هم اونا رو از نظر نوع دوستی و تساوی طلبی سبک و سنگین کردن. قبل از این کار هم شرکت کنندگان پس از انجام اسکن، پرسشنامه های مربوط به خودخواهی، نابرابری و امتحان اجتماعی رو پر کرده بودن.

در طول مطالعه این یافته ها به دست اومد که مردان جوون واسه تحقق اهداف خود خودخواهانه تر عمل می کنن. البته دکتر پرایس طرف احتیاط رو در آخر رعایت کرد و گفت که ممکنه بعضی از مردان جذاب و قشنگتر حس نوع دوستی هم داشته باشن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

فرادید