مدل لباس نفیسه روشن با طرح برج آزادی+عکس

نفیسه روشن در چرایی انتخاب اینجور پوششی گفت: من به خاطر اینکه از بچگی عاشق برج آزادی بودم و همیشه احساس می کردم این برج از زیباترین آثار ایرانه، اون رو انتخاب کردم.

به گزارش روزنامه صبح نو پوشش بازیگران در مراسم رسمی همیشه حاشیه های خاص خود رو داشته. همون قدر که داشته ایم بازیگران تراز اولی رو که تلاش می کنن با انتخاب پوشش های وزین و باوقار در مناسکی مانند جشن ها و جشنواره های سینمایی حاضر شن با بعضی چهره ها هم روبه رو هستیم که بیشتر نمی تونن پوشش مناسبی واسه مثل این جشن ها و جلسه ها واسه خود انتخاب کنن و پوشش اونا به سمت حرف و حدیث و حاشیه های رسانه ای و غیررسانه ای کشیده می شه.برگزاری تازه ترین دوره جشن حافظ با تأخیری چند روزه و انتقال از برج میلاد به تالار وحدت، مانند همه جشن های سینمایی سالیان گذشته پوشش بعضی بازیگران رو با حاشیه هایی مواجه ساخت. اگه در جشنواره سال گذشته بعضی هنرپیشه های مرد مانند میلاد کی مرام و نوید محمدزاده مورد انتقاد قرار گرفتن این بار بعضی چهره ها و هنرپیشه های خانوم بودن که پوشش اونا مورد توجه افکارعمومی قرار گرفت و حاشیه ساز شد. بازیگرانی که بعضی وقتاً در سال های گذشته حضور پررنگی در سینما و تلویزیون در مورد حرفه ای خود ندارن اما در صفحات شخصی و شبکه های اجتماعی، حضورپررنگی دارن.

گستردگی فضاهای ارتباطی به خاص در شبکه های اجتماعی زودتر از حد تصور به اشتراک گذاری تصاویر این بازیگران و پوشش های غریب شون منجر شد. نتیجه هم سیل کامنت هایی بود که به صفحات اجتماعی این بازیگران سرازیر شد.

البته هیچ کدوم از این بازیگران هم تلاش نکردن به خاطر انتخاب نوع نادرست پوشش خود بر خود خرده بگیرن و آخر کار بعضی هاشون اون بود که این انتخاب ها رو به طراحان لباسی نسبت دادن که سال هاست با اونا قرارداد دارن و در اینجور مناسبت هایی هم اونا هستن که پیشنهاد انتخاب پوشش میدن.

از کودکی عاشق برج آزادی بودم

خانوم نفیسه روشن بازیگری که از اوایل دهه ۸۰ کارش رو در تلویزیون شروع کرده و در سال های گذشته برخلاف حضور کم در سینما بازم به عنوان بازیگری تلویزیونی شناخته می شه، ازچهره هایی بود که پوشش اش در جشن حافظ حاشیه ساز شد. روشن لباسی رو واسه این حضور انتخاب کرده بود که یه گرته ورداری رو از نماد قدیمی پایتخت یعنی میدون آزادی به حساب می رفت و شاید بی ربط بودن معماری این میدون با طراحی ساختار خارجی یه پوشش زنونه بود که شدیدا حاشیه ساز شد.

نفیسه روشن در چرایی انتخاب اینجور پوششی گفت: من به خاطر اینکه از بچگی عاشق برج آزادی بودم و همیشه احساس می کردم این برج از زیباترین آثار ایرانه و جاییه که در سازمان ملل یا یونسکو نمادی از ایرانه، به خاطر همین اینجور پوششی رو انتخاب کردم. درست همونجوریکه ۳۳ پل نماد اصفهان یا آرامگاه حافظ نماد شیرازه من فکر می کنم این برج آزادی هم نمادی از تهران، پایتخت ایرانه.

نفیسه روشن که مشخص بود از انتقاداتی که نسبت به پوشش اش در جشن حافظ انجام شده دل خوشی نداره در آخر گفت وگوی خود با مخاطب قرار دادن منتقدان گفت: امیدوارم به جای اینکه یه طرح ایرونی رو مسخره کنیم، اول ببینیم اون طرح چه ریشه ای داره و از کجا آمده. من فکر نمی کنم طرحی که واسه لباس المپیک زده شده بود هیچ ریشه تاریخی داشته باشه ولی مانتویی با طرح برج آزادی در همون نگاه اول ریشه و فرهنگ خود رو عیان می سازه. پس بیاییم اول به ریشه یه طرح توجه کنیم، بعد اون رو تعریف یا تمسخر کنیم.

از پارسال به دنبال طراحی لباس امسال بودم

: ما و بچه های طراح از پارسال تابستون به فکر این بودیم که طرح لباس امسال چه شکلی باشه و طرح های مختلفی رو دیدیم و اتود زدیم و در آخر این طرح رو انتخاب کردیم. هدف من این بود که مخاطبان با دیدن این مانتو یاد برج آزادی بیفته که یکی از آثار فرهنگی ماست و نمی توانیم از اون فرار کنیم. این طرح از بین چند طرح انتخاب شد و چون شباهت بسیار به برج آزادی داشت من هم اون رو انتخاب کردم.

توهین به طراحان لباس المپیک رو قبول ندارم اما…

این بازیگر ۳۴ ساله که فارغ التحصیل حقوقه با اشاره به همراهی با بعضی از دوستانش در جهت به کار گیری نمادهای ایرونی گفت: ۲ تن از دوستان من بسیار کوشا هستن و در طراحی هایی خود از نمادهای فرهنگی کشور خودمون چه به صورت خطاطی و چه به صورت نقاشی در تولید کفش و مانتو و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده می کنن. مانتوی منو مزونی طراحی کرد که واسه ۱۲ هنرمند خانوم دیگه هم طراحی کرده و البته خیلی هم دوست داشتم که به این واسطه برج آزادی رو در کانون توجه بذارم.

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی