مدل لباس مناسب برای مراسم عروسی در زمستان

لباس عروسی در زمستون

عروسیایی که در زمستون برگزار می شن، چالشی هستن که درآن باید به شکلی لباس بپوشیم که هم خودمون رو گرم نگه داریم و هم و مد روز باشیم. اگه می خواین بدونه واسه یه عروسی زمستونی چه باید بپوشید، جواب سوالتان اینجاس.

عروسه که تصمیم میگیره. این یه قانونه! این قانون، همیشه بوده و ادامه داره. اما این قانون معنیش این نیس که همیشه حق با عروس خانمه. بعضی وقتا عروسا هم اشتباه می کنن.

چند سال قبل، در عروسی دخترعمویم که درشب سال نو دریک شهر بندری کوچیک در ایالت مین برگزار شد، حضور داشتم. به خاطر دارم باد شدیدی که در سالن پذیرایی، یعنی همون جایی که میزبان غذا رو سرو می کرد و از مهمانان پذیرایی می کرد می وزید، که باعث به هم خوردن آرایش موهایم شد.

اما این بدترین اتفاق اون شب نبود. عروس، عمارت تابستونی بدون سقفی رو که چشم اندازش بندرگاهی یخ زده بود واسه جشن گرفتن انتخاب کرده بود.

چراغای کریسمس، عمارت تابستونی پوشیده از یخ رو به سرزمین عجایب زمستونی تبدیل کرده بود. تور لباس عروس به شکلی بود که انگار اون لباسی ازدانهای برف به تن کرده.

لباس مشکی داماد، اختلافی کامل بود و حالتی داستانی ایجاد کرده بود. نمیدونم عاشقونه تر از اینم میشد یا نه.

این چیزیه که عروس درباره اون شب بیاد داره. اما اون چیزی که ما مهمونا از اون شب بیاد داریم، لرزیدن و جمع کردن خودمون تو یه شب سرد از نوع انگلیسی اشه، همیشه پاهامون رو بر زمین می کوبیدیم تا خون در انگشتان یخ زده مون جریان داشته باشه، و این پا و اون پا می کردیم به این امید که مراسم هر چی زودتر تموم شه. ما اونقدر درگیر سرما بودیم که توجهی به بخش عاشقونه مراسم نمی کردیم.

عروسیای زمستونی، واسه عروس و داماد، جشن عروسی، و مهمانان یه جور چالشه. بیشتر عروسا دوست ندارن جشنشون دربرف برگزار شه، اما اگه خودتون رو واسه عروسیای زمستونی آماده نکنین، این مراسم می تونه باعث تب و لرزتان شه.

تدارکات یه کار کلیدیست. انعطاف پذیری، بسیار سخته. در متن زیر، ایده هایی رو در اختیارتون قرار می دیم که به شما کمک می کنه تا بهترتصمیم بگیرین که تو یه عروسی زمستونی چه بپوشید.

رقابت زمستونی

هر خانمی که این مقاله رو می خواند، می دونه که چیجوری لباس مد روز بپوشد و چه سا و وسایل شیکی رو انتخاب کنه. هممون میدونیم که در هوای سرد باید چه بپوشیم و هممون میدونیم که چیجوری لباس هامون رو واسه یه جشن هماهنگ کنیم.

عروسیای زمستونی یه رقابت هستن، به این خاطر که ما باید همه این سه هدف رو روی یه لباس پیاده کنیم.

ساق پوشای سنگین و لباس کشباف پشمی با آستینای بلند اصلا مناسب جشن نیستن. البته ممکنه قشنگتر باشن و تو یه عروسی زمستونی، ما رو گرم نگه دارن.

ترکیب مناسبی رو انتخاب کنین

لباس عروسی

شلوار واسه مراسم عروسی؟ البته، اگه مثل این عکس باشه عالیه، و پاها رو هم گرم نگه می داره.

خیلی ازما دوست داریم درجشنای عروسی، در بین زنان به چشم بیاییم. چراکه نه؟ این بهترین فرصته که لباسای چین دار بپوشیم!

جنس این لباسهای دخترانه معمولا خیلی سبکه. با اینکه این لباسای تافته و توری، فوق العاده قشنگتر هستن، اما وقتی که در برابر باد قرار بگیرین احساس سرما و ناراحتی می کنین و لبای کبود شده از سرما، با احتمال خیلی کم قشنگتر و شیک به نظر میان.

لباسای توری رو انتخاب نکنین. لباسی مناسب تر انتخاب کنین. یه لباس کت دار، شلوار یا دامن، می تونه قشنگتر و شیک باشه. بلوز و شلوارهای یه سره هم می تونه مناسب باشه. یه بلوز و شلوار یه سره انتخابی عالیه که شما رو در محلی که همه لباسای پشمی پوشیده ان، برجسته نشون میده.

لباسا رو با هم ترکیب کنین

لباس عروسی

یه ژاکت، یه دامن تنگ، و یه شلوار استرچ… به نظر خوب میاد، اما چیجوری!

شما محدودیتی واسه هماهنگ کردن لباس هاتون ندارین. هنوزهم می تونین با ترکیب کردن لباسا، لباسی نرم و زنونه تو یه عروسی زمستانه بپوشید.

می تونین سبکی رو انتخاب کنین که از پارچه ای فوق العاده زنونه دوخته شده باشه، یا می تونین لباسای زنونه رو با چیزای دیگه ترکیب کنین، مثلا شاید یه کت مردونه روی یه پیراهن ابریشمی. نظرتون درباره یه بلوز سفید کتون زیر یه لباس بی یقه چیه؟

ترکیب این لباسا که هم قشنگتر هستن و هم زنونه، به شما این امکان رو میده که علاوه بر جدا بودن و گرم نگه داشتن بدنتون، هویت دخترانه تون رو هم حفظ کنین.

یه دامن نیمه بلند یا یه پیراهن رو امتحان کنین

لباس عروسی

دامنای نیمه بلند معمولا ظریف و گرم هستن. وقتی که دمای هوا زیر صفر باشه و شما به فکر لختی پاهاتون هستین، چه با جوراب چه بی جوراب، ترجیح می دین که قد دامنتان بلند باشه.

یه دامن نیمه بلند فاق بلند، به نظر قشنگتر میاد، هم پاهاتون رو می پوشونه، و هم بطور خیلی عجیبی خواسته شما رو از زیبایی لباس برآورده می کنه.

واسه دریافت بهترین نتیجه، اونو با بلوزی ابریشمی یا بلوزی آستین بلند با یقه گرد یا ژاکتی دکمه داره کنین.

وسائل زینتی، دوستان شمان

لباس عروسی

اگه یه یقه مانند این شکل دور گردنتون بپیچید، می تونه شما رو در سردترین عروسیای زمستونی هم گرم نگه داره.

خرید کردن، کار سرگرم کننده ایه، اما شاید ملحقات لباسی که می خواین در روز عروسی بپوشید، همین حالا در کمد لباستون باشه. دستکشای قشنگتر با یه کلاه سنتی می تونه به شما ظاهری گول زننده بده و مانند لایه محافظی میان شما و آب و هوا بکنه.

استفاده ازیک یقه خزدارکه قابل جدا شدن باشه، هیچوقت کار اشتباهی نیس. شما می تونین ازیک خز واقعی یا مصنوعی استفاده کنین که به شما ظاهری تجملاتی می بخشه. ای کاش در جشن عروسی دختر عمه ام یه یقه خزدار داشتم.

اهمیت کفش در مراسم عروسی زمستونی

ممکنه واسه لباس شما کفشای جلو باز یا صندل یا کفشای جلوبسته بدون پاشنه، مناسب باشه، اما عروسیای زمستونی گزینه های خاص خود رو دارن.

شما باید پاهاتون رو بپوشونین. به هر حال، کفشای جلوباز یا صندل واسه زمستون مناسب نیستن، حتی اگه سالن پذیرایی گرم باشه. ممکنه درطول راهی که از ماشینتون تا سالن پذیرایی طی می کنین، انگشتان پاتون اونقدر یخ بزنن که این حس، تموم شب همراهتون باشه.

پس کفشای جلوبازتان رو در خونه بذارین، هنوزم می تونین شیک باشین. وقتی که واسه یه عروسی زمستونی کفش انتخاب می کنین، آزادی بیشتری واسه بازی با رنگا، استایلا و جنس کفشا دارین. مراقب باشین که دره کردن لباس هاتون زیاده روی نکنین.

اگه لباس شما بیشتر از اندازه تزئینات داره یا رنگش زیادی به چشم میاد، پس یه کفش ساده ترانتخاب کنین. اگه لباستون زیادی ساده و یه رنگه، پس کمی با رنگ و طرح و جنس کفشتون بازی کنین.

فکر آماده شدن واسه یه عروسی زمستونی، می تونه حس رقابت رو در شما برانگیزد. نگاهی به کمد لباس هاتون بندازین، شاید لباسایی پیدا کنین که بتونین با ترکیب و روش هدف دارایی که براتون گفتیم به یه لباس مناسب تبدیلشان کنین.

دفعه بعد که به یه عروسی زمستونی دعوت شدید، از این نکات ساده طراحی و مد استفاده کنین. این روش هدف دارا واقعا کارامد هستن و باعث شکوفا شدن خلاقیتای بسیاری در مورد سبکای شخصی می شه.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

سرخاب سفیداب شیک پوشی