لینک بیلدینگ پیشرفته

سئو و بهینه سازی سایت

سئو

لینک بیلدینگ پیشرفته

رامین محمودی

۱۱

۱

۲ ۰۰۰۱

سرفصلای آموزش لینک بیلدینگ واسه افراد تازه کار

لینک بیلدینگ چیه و چه اهمیتی داره؟

شکلای جور واجور لینک بیلدینگ: بک لینکای خوب و بک لینکای بد

بک لینک

چیجوری کمپین لینک بیلدینگ خود رو راه اندازی کنیم؟

روشای ساخت بک لینک

معیارهای ساخت لینک

ایجاد بک لینک: خوب، بد و بیریخت

 

در فصل هفتم مقاله آموزش لینک بیلدینگ نوین، می خوایم نکات و ترفندهایی رو در مورد روند لینک بیلدینگ پیشرفته به شما ارائه کنیم. این نکات لینک بیلدینگ پیشرفته براساس تجربیات ما و دیگه سئو کاران مطرح به دست اومده.

بعضی از این نکات رو در فصلای قبلی براتون نام بردیم. اما مطمئن باشین که همۀ این نکات، فارغ از اینکه چه نوع وب سایتی دارین، براتون به درد بخور میشه و به شما در روند لینک بیلدینگ پیشرفته (یا حتی تازه کار!) کمک می کنن.

با به کار گیری فهرست، روند لینک بیلدینگ رو سرعت ببخشین

فرض کنیم که در صنعت باغبانی و گیاه شناسی فعالیت داریم و بخاطر این دوست داریم وبلاگا و وبسایتای برتر در این بخش رو پیدا کنیم. در اول تلاش می کنیم کلید واژه “وبلاگای مربوط به باغبانی” یا عبارتی مثل این کلید واژه رو در موتورهای جستجوگر، جستجو کنیم.

مطمئناً این جستجو یافته های بسیار خوبی به دنبال داره، اما واسه اینکه بتونیم بهترین نتیجه ممکن رو بگیریم باید کلمات کلیدی متفاوتی رو آزمایش کنیم.

واسه اینکه سرعت خود رو افزایش بدیم، تلاش کردیم فهرستی از وبلاگای مربوط به باغبانی جفت و جور کنیم. به همین منظور در موتور جستجوگر گوگل به دنبال عبارت “لیست وبلاگای مربوط به باغبانی” گشتیم.

همونطور که در تصویر مشاهده می کنین، در میان چند مورد از یافته های اول، لیستی از وبلاگای مربوط به باغبانی هست که بیشتر ادما از این وبلاگا استفاده می کنن. این نوع جستجو نه فقط به شما کمک می کنه، وبلاگای مورد نظر خود رو سریع تر پیدا کنین، بلکه پیدا کردن وبلاگای با کیفیت رو هم آسون تر می کنه چون معمولاً این جور فهرستا با دقت بسیاری جفت و جور می شن.

شاید با خود فکر کنین، یافته های موجود در تصویر به زبون انگلیسیه و اینجور نتیجه ای در جستجو به زبون فارسی پیدا میشه. پیشنهاد می کنیم که عبارتایی مثل همین کلید واژه رو به فارسی در گوگل جستجو کنین. مطمئناً نتایجی مشابه به دست میاد.

وبلاگ نویسانی رو پیدا کنین که از وسیله Followerwonk استفاده می کنن

Followerwonk ابزاری عالی و کوچکه که به شما اجازه میده تجزیه و تحلیلای بسیاری رو روی حساب توییتر خود انجام بدین. این وسیله به وسیله سایت MOZ پیشرفت پیدا کرده و الان در دسترس همه قرار داره. یکی از قابلیتای Followerwonk اینه که به شما اجازه میده وبلاگ نویسان موثر در بخش کاری خود رو به سرعت و خیلی راحت پیدا کنین.

این وسیله به شما امکان میده که کلیدواژهای مختلفی رو در توئیتر جستجو کنین:

Followerwonk به صورت به طور کاملً پیشرفته جستجو می کنه و نه فقط توئیتا، بلکه قسمت Bio اکانتای توئیتر رو هم جستجو می کنه. فرضاً اگه ما کلید واژه “مُد و فشن” رو در اون جستجو کنیم، با جستجوی Bio افراد، نتیجه تقریباً به شکل زیر مثل میشه:

بعد از دریافت یافته های جستجو، می تونین یافته ها به دست اومده رو به صورت یه فایل CSV استخراج کنین. این فایل به شما اجازه میده آدمایی که در بیوگرافی خود نشانی سایت شون رو مشخص کردن رو هم پیدا کنین. اگه اینجور باشه، میتونین به سایت یا وبلاگ اونا سر بزنین و در صورت نیاز با اونا در تماس باشین.

لینک بیلدینگ پیشرفته با به کار گیری اینفوگرافیک

مثل نوشتن پُست مهمون در وبلاگا، ساخت لینک با به کار گیری اینفوگرافیک هم در چند سال گذشته در میان وبمسترها بسیار محبوب شده. کلا روند لینک سازی از این جوری تصاویر مثل دست آوردن لینک از محتوای متنیه که در فصلای قبل همین مقاله به اون اشاره کردیم. اما بهتره بدونین در لینک سازی با به کار گیری اینفوگرافیک می تونین با انجام چند کار جزئی، لینکای بیشتری به دست بیارین.

چیجوری لینک سازی داخلی انجام بدیم؟

در واقع، این فوت وفن براساس این واقعیت شکل گرفت که بعضی از افراد اینفوگرافیکاتون رو (بدون اجازه) در سایت یا وبلاگ خود قرار میدن، اما ممکنه در ازای اون به شما لینکی ندن. این اتفاق بسیار رایجه. پس اگه با اینجور شرایطی روبرو شدید، بهتره با صاحب سایت تماس بگیرین و از اون بخواین به سایت شما لینک بده.

واسه اینکه بدونین چه سایت یا وبلاگایی از اینفوگرافیک شما استفاده کردن باید نام فایل خود رو بدونین. یادتون باشه که شما بیشتر از اینکه به URL تصویر نیاز داشته باشین؛ به نام فایل Jpg یا PNG تصویر مورد نظر نیاز دارین. ما می تونیم با راست کلیک کردن روی اینفوگرافیک و انتخاب گزینه Copy Image URL به نام فایل دست پیدا کنیم.

حالا به Google Images برید و به دنبال این نشونه بگردین:

روی اون کلیک کنین و بعد نشانی به دست اومده رو در اون کپی کنین:

روی گزینه Search کلیک کنین. یافته ها به دست اومده مثل شکل زیر میشه:

حالا  هر کدوم از آدرسای به دست اومده رو بررسی کنین تا مطمئن شید لینکی به سایت شما دادن. اگه اینجور نبود یه ایمیل بنویسین و از اونا خواهش کنین لینک سایت رو به عنوان منبع اصلی؛ اضافه کنن. تلاش کنین متن ایمیل تون به طور کاملً دوستانه باشه. شاید تونستید با اونا دوست شید و در آینده بازم از ایشون لینک بگیرین. به همین دلایل روانشناسیه که این روش ها با عنوان لینک بیلدینگ پیشرفته شناخته می شن.

روانشناسی

می خواین درباره لینک بیلدینگ پیشرفته بیشتر بدونین؟

این راهنما اصول لازم واسه ایجاد کمپین لینک بیلدینگ رو خوب میگه و هدف اصلی اون آموزش ساخت لینک به افراد تازه کار بوده. اما روند لینک بیلدینگ کمی پیچیده و وسیعه. واسه آموزشای بیشتر می تونین منابع غیر فارسی زیر رو بخونین:

  • Buzzstream Blog
  • Growing Popularity and Links
  • Ultimate Guide to Link Building
  • The Link Building Book
  • Link Building Strategies
  • Link Building

جمع بندی

، این بود آموزش لینک بیلدینگ واسه افراد تازه کار! با امید به اینکه این راهنمای هفت فصلی تونسته باشه معنی لینک بیلدینگ رو خوب به شما آموزش داده باشه. همونطور که در اول همین مقاله گفتیم، لینک بیلدینگ فرآیندی پیچیده و وسیعه و هر روزه با به روز رسانیای موتورهای جستجوگر، قوانین اون در برابر تغییرات می شه. بخاطر این، من و همکارانم تموم تلاش خود رو می کنیم تا این آموزش رو هر چند وقت یه بار بروزرسانی کنیم.

نکته دیگری که باید یادتون باشه اینه که فرقی نمی کنه که قوانین لینک بیلدینگ دچار چه تغییر و تحولی می شن، اگه می خواین در دراز مدت وب سایتی موفق داشته باشین، تلاش کنین کیفیت لینکا و تولید محتوا با کیفیت رو در اولویت خود بذارین.

موفق باشین!