دانلود پایانامه ارشد : بررسی تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا

تکه ای از متن پایان نامه :

 

مشروط و سیستم فدرال تعلیق مجازات افراد آزاد شده  بهره ور از آزادی مشروط و تعلیق بایستی در شصت روز پایانی، مقررات منع عبور و مرور شبانه را رعایت کنند. [1]

بند ششم : موارد ممنوعیّت بهره گیری از حبس خانگی

در انتخاب افراد برای اعمال مجازات حبس خانگی همواره بایستی موارد مختلفی مورد بررّسی قرار گیرند. در آغاز بایستی یک تصویر کلّی از گذشته فرد ، سلامتی، اعتیاد ، شرایط جرم ارتکابی اخیر، زندگی خانوادگی، وضعیّت شغلی و رفتار فرد در ذهن داشته و بر اساس آن حکم به حبس خانگی صادر نمود. افراد اگر دارای یکی از حالات زیر باشند امکان بهره مندی از حبس خانگی را نخواهند داشت:

1-سابقه خشونت

2-اعتیاد شدید به الکل یا مواد مخدر

3-داشتن روابط بین فردی ناپایدار با اعضای خانواده

4-معضلات مهاجرتی

5-داشتن سابقه خودداری از  حضور در صورت درخواست دادگاه

6-سابقه استخدامی و شغلی ناپایدار[2]

بند هفتم : شرایط بر خورداری از حبس خانگی

طبق قانون فدرال [3]برای اینکه فردی بتواند از حبس خانگی بهره مند گردد دو شرط کلّی بایستی وجود داشته باشد : اول اینکه هیچ یک از قوانین فدرال، ایالتی یا محلّی را نقض نکند و اگر هم نیازی به گرفتن نمونه DNA وجود داشت همکاری های لازم را به اقدام آورد و دوم اینکه شرایط مقررّ شده13-سایر شرایط لازم که تضمین کننده امنیّت و حضور فرد می باشد و دادگاه  آن را لازم می داند رعایت نماید..

[1] J.HOFER، Paul and Barbara S. Meierhofer، Ibid، p.10

[2] Ibid،p.19

[3] 18U.S.code§3143-Release or Detention of adefendant pending sentence or appeal and 18U.s.code §3142-Release or detention of a defendant pending trial

 مطالعه تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه