بررسی تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا – دانلود

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا

تکه ای از متن پایان نامه :

جامعه به عنوان یک فرد مفید تنظیم شده اند ، درمان شوند. افراد معتادی هم که مرتکب جرمی نشده اند بایستی بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند تا اصلاح شده و به عنوان فردی مفید به جامعه بازگردند تا جامعه از شرّ جرایم ناشی از اعتیاد حفظ گردد.»[1]

این ماده در ادامه اشاره می کند که «بایستی سیاست هایی زیرا افزایش مشارکت نهادها ، حرکت به سوی پیشگیری از اعتیاد به الکل به جای کیفر دادن ، تقویت و تشویق برنامه ها و مراکز پیشگیری و درمان و افزایش تحقیقات در ارتباط با اعتیاد و راهکارهای درمان آن ، سلامت جسمی و روانی و روشهای رسیدن به نتایج مقتصدانه در برخورد با الکل و اعتیاد به آن در پیش گرفته گردد.»

6-گذراندن دوره های آموزشی  ودرمانی می تواند سبب تغییر در نحوه توجه ، رفتار و خلقیّات مجرمین گردد و آنها را افرادی آرام تر تبدیل می کند. این مسئله از بروز بسیاری از خشونت های خانگی جلوگیری می نماید.

7-زمانی که کودکان و نوجوانان خانواده کوشش و پشتکار یکی دیگر از اعضا را جهت درمان اعتیاد و

فراگیری مهارتی جدید می بینند انگیزه ای برای زندگی درست تر و مفید تر و کوشش  برای خود و

سایرین پیدا می کنند.

8-تا حد زیادی مانع از هم پاشیدگی خانواده ها می گردد.

9-با وجود امکان پرداخت نفقه افراد تحت تکفل ، از بحران اقتصادی خانواده محکوم جلوگیری می گردد و با بهبود وضع معیشتی و اقتصادی خانواده احتمال سوق یافتن آنها به سوی ارتکاب جرم کاهش می یابد.

10- اعتیاد خود عاملی برای گسترش بیماری های خطرناکی زیرا ایدز می باشد و مراکز درمانی عامل پیشگیری از آن برای کاهش مبتلایان به این بیماری خطرناک بایستی برنامه های مبارزه با سوء مصرف مواد مراکز درمانی و اصلاحی  را افزایش داد.

11-مانع از ارتکاب بسیاری از جرایم که فرد در حالت خماری یا مستی مرتکب آن می گردد ، خواهد گردید.

[1] 42 U.S. Code § 3401 – Declaration of policy

 مطالعه تطبیقی مجازات های جایگزین حبس در نظام های حقوقی ایران و آمریکا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه