اشراف زاده انگلیسی با کفش های کتانی؛ معرفی رولزرویس سیلور شادو دریفتر

علاقه مندان به دنیای خودرو، واسه دریفت و خودروهای مخصوص این رشته هیجان انگیز احترام خاصی قائلند. تماشای خودروهایی که دیوونه وار لاستیکای خود رو دود می کنن و روی پیست سُر می خورن، همیشه از جذابیت بالایی برخورداره.

حتی علاقمندان به خودروهای سنتی که کمی میونه رو تر هستن و با اعمال تغییرات روی خودروها مشکلی ندارن هم به این رشته علاقمند هستن، به خصوص خودروهای سنتی- مدرن ژاپنی کهَدِ طولایی در این رشته دارن.

چند روز قبل خبرهایی مبنی بر فروش رولزرویس سیلور شادو به قیمت ۱۸۰ هزار دلار در وب سایتای خودرویی منتشر شد. البته این نمونه از سیلور شادو فرقی اساسی با نمونه های دیگه داره، چون به شکل دیوونه واری واسه اجرای حرکات دریفت بهینه سازی شده.

سیلور شادو در دهه ۷۰ میلادی نماد خودرویی لوکس و اشرافی بود که همه امکانات رفاهی در اون زمان رو واسه سرنشینان آماده می کرد. رولزرویس واسه این سدان لوکس پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۶٫۷ لیتری رو در نظر گرفته بود که هماهنگی خوبی با گیربکس خودکار اون داشت و نیروی لازم واسه جابجایی این غول ۲٫۵ تنی رو آماده می کرد.

تیم متخصص این پروژه واسه هرچه مثل تر شدن این خودروی لوکس انگلیسی به خودروهای دریفت، سپرها و قطعات کرومی خودرو رو حذف کردن.

گلگیرهای خودرو هم به سبک خودروهای دریفت کمی بیرون زده هستن و ظاهری خشن به این شاهزاده انگلیسی دادن. رنگ خودرو به مشکی مات تغییر داده شده و سیستم تعلیق هم جای خود رو به سیستم تعلیق پنوماتیکی با توانایی تنظیم ارتفاع داده.

داخل سیلور شادو هم با تغییراتی روبرو شده، صندلیای لوکس خودرو با صندلیای اسپرت تعویض شدن و واسه هرچه قشنگ تر شدن نمای داخلی از روکش چرم قرمز استفاده شده.

پوشش چرم قرمز در همه ادوات داخل خودرو مشاهده می شه که شامل روکش صندلیا، جلو داشبود و کنسول میانیه.  اهرم ترمز دستی خودرو به صورت اهرمی آلومینومی از وسط کنسول میانی بیرون زده که در روی اون لوگوی رولزرویس نقش بسته س.

اصلاحات اعمال شده روی این خودرو به این تغییرات محدود نمی شه. دیفرانسیل و گیربکس خودکار خودرو هم واسه انجام حرکات دریفت، مورد بهینه سازی قرار گرفتن. با وجود تقویت پیشرانه استاندارد سیلور شادو، قدرت موتور به ۱۸۹ اسب بخار رسیده که در مقیاسای دریفت، رقمی واقعا نا امیدکننده به نظر می رسه..

در واقع پروژه ساخت این رولزرویس غیر عادی به عنوان چالشی در برنامه Supercar Megabuild انجام شده که از شبکه نشنال جئوگرافیک پخش می شه.

موسسه Prindiville PLC که در لندن واقع شده، قصد فروش این خودو قشنگتر رو داره و قیمت ۱۳۰ هزار دلار واسه اون تعیین کرده. البته ممکنه در مراسم حراجی این رقم به بالاتر از ۱۳۰ هزار دلار هم برسه.

جالبه بدونین نمونه سالم و استاندارد سیلور شادو تنها ۲۰ هزار دلار قیمت داره که از نظر سنتی بودن هم از ارزش به مراتب بیشتری برخورداره. البته افراد زیادی هستن که به قرار دادن این سوپراستار شبکه نشنال جئوگرافیک در پارکینگ خود علاقه دارن.